Adwokat Elbląg

Informatyzacja samorządu terytorialnego na przykładzie e-doręczeń

Bardzo miło nam jest Państwa poinformować, że w miesiącu listopadzie 2023 r., nakładem wydawnictwa Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, ukazała się monografia naukowa pt. “Rola samorządu terytorialnego w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego. Wybrane aspekty”, pod redakcją K. Olszwskiej, K. Sidorkiewicza, K. Starańczaka i P. Uziębło.

W ramach publikacji znalazł się artykuł naukowy dr. Pawła Kardasza, założyciela Naszej Kancelarii, pt. “Informatyzacja samorządu terytorialnego na przykładzie doręczeń elektronicznych w ogólnym postępowaniu administracyjnym – analiza problematyki”.

Artykuł ten porusza trudne relacje związane z e-rozwojem jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Publikacja ta porusza przede wszystkim tematykę elektronicznych doręczeń oraz problematykę bezpieczeństwa obrotu informacji w Naszym państwie oraz tajemnicy korespondencji. Zagadnienia te jawią się zdaniem autora jako bardzo istotne z punktu zagwarantowania bezpieczeństwa wewnętrznego państwa polskiego.

Z tekstem artykułu dr. Pawła Kardasza mogą się Państwa całościowo zapoznać wypożyczając monografię w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Zapraszamy do lektury!